W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna jest niezwykle ważnym wydarzeniem, które często decyduje o naszych dalszych, zawodowych losach. Warto zatem zadbać o to, aby godnie prezentować się podczas procesu rekrutacji i wywrzeć dobre, pozytywne wrażenie na przyszłym pracodawcy. Istotną częścią rozmowy kwalifikacyjnej jest udzielenie odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące nabytego doświadczenia, posiadanych umiejętności czy wizji na przyszłość. Prócz merytorycznego przygotowania do tego wywiadu, ważne jest także zadbanie o swój wygląd i pierwsze wrażenie, które często może zaważyć na naszych losach.

W co się zatem ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Poniżej kilka podpowiedzi, jak sprawić, aby przyszły pracodawca wybrał właśnie nas spośród grona innych kandydatów.

Mężczyznom zaleca się wybór garnituru, marynarki lub eleganckiej koszuli z krawatem oraz eleganckie lśniące obuwie. Nie zapominajmy też o spodniach rzecz jasna! Najlepiej sprawdzą się spodnie materiałowe w ciemnych kolorach. Tak dobrany strój będzie stanowił jasny sygnał dla pracodawcy, że ma do czynienia z poważnym i konkretnym profesjonalistą.

Co zatem powinny nosić kobiety?

Sukienki, spódnice, garsonki, eleganckie koszule i szpilki sprawdzą się bardzo dobrze podczas tego typu rozmów. Pamiętajmy jednak o stosownej długości, gdyż niemile widziane podczas wywiadów kwalifikacyjnych są zbyt krótkie spódnice czy letnie sukienki o nieprzyzwoitej długości. Warto również przy doborze odpowiedniego stroju zrezygnować z pstrokatych wzorów i kolorów. Delikatny makijaż i prosta fryzura również dodadzą szyku.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną jest niezwykle istotnym elementem procesu ubiegania się o pracę, dlatego warto zadbać o schludny oraz poważny wygląd.