Szukasz pracy w Belgii? Podpowiadamy, gdzie można znaleźć ciekawą ofertę!

Belgia to jeden z krajów, do którego udają się Polacy w celach zarobkowych. Niektórzy znajdują wymarzoną pracę z polecenia, inni korzystają z biur pośrednictwa pracy. Większość ofert wiąże się z zatrudnieniem sezonowym, ale oferowane jest również zatrudnienie na stałe czy na dłuższy okres.

Zacznij od portali internetowych. Czasami można znaleźć tam lukratywną ofertę pracy

Możesz zapisać się na kilka serwisów z ogłoszeniami zawierającymi oferty pracy. Zwyczaj zaznacza się tam subskrypcję i tworzy w programie swoje CV. Każdego dnia lub cyklicznie będziesz  dostawać informacje z wiadomością o aktualnych ofertach, najlepiej pasujących do twoich preferencji zawodowych. Jeśli nie wiesz, jakie są to portale, bądź chcesz poznać ich jeszcze więcej, wpisz w wyszukiwarkę frazę „praca w Belgii”. Pojawi się mnóstwo linków, które zaprowadzą cię do różnych stron z ogłoszeniami. Po dokładnym zbadaniu ich wiarygodności i zawartości stron możesz zarejestrować się do konkretnego portalu. Zazwyczaj są to portale bardzo dobrze przygotowane, czytelne i łatwo się po  nich nawiguje. Można tam znaleźć wiele ciekawych ofert zatrudnienia. Nie tylko praca w Belgii, ale też w innych krajach, takich jak np. Niemcy czy Anglia – na takich serwisach ogłoszeniowych znajdziesz ciekawe oferty zatrudnienia w wybranym miejscu.

Agencje pośrednictwa pracy – tam też warto szukać zatrudnienia

Sporo osób korzysta z pomocy agencji pośrednictwa pracy, szukając ofert zatrudnienia za granicą! Są to znane już dobrze na rynku agencje pracy i agencje pracy tymczasowej (polskiej lub niemieckiej). Jeśli chodzi o pierwszą z nich, to musisz wybrać filię agencji w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Z kolei drugie rozwiązanie daje ci jeszcze więcej, bo możliwość rozmowy z doradcą. Dowiesz się tutaj m.in. o tym, w jakich warunkach będziesz pracować, ale też uzyskasz informację o europejskim rynku pracy. Warto więc zrobić dobre rozeznanie wiedząc, gdzie najlepiej się wybrać w poszukiwaniu opłacalnego zatrudnienia. Jak to wygląda od strony formalnej? Jeśli zdecydujesz się na konkretną ofertę, wtedy podpiszesz jedną z umów – o dzieło, zlecenie lub umowę na czas nieokreślony. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, czy dana agencja jest wiarygodna. Łatwo to sprawdzić, dowiadując się, czy posiada ona certyfikat marszałka województwa.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli chcesz szukać pracy w innym miejscu, to z pomocą przychodzi strona Europejskiej Służby Zatrudnienia EURES. Na tym portalu znajdują się oferty zebrane z wielu urzędów pracy, a dotyczą jedynie krajów należących do UE. Uzyskasz więc klarowną informację ograniczoną do konkretnych miejsc. Zdobędziesz też ciekawą wiedzę na temat kraju, do którego zamierzasz wyjechać. Będą to informacje o gospodarce, kulturze oraz innych ważniejszych zagadnieniach.

Pracy możesz szukać w wielu miejscach, upewniając się co do wiarygodności portali czy agencji. Lepiej poświęcić więcej czasu i wybierać tylko zweryfikowane oferty, bo będzie to twoja przyszłe zatrudnienie. Warto szukać takich miejsc, które spełnią także marzenia bardziej duchowe. Praca w Belgii może być atrakcyjna nie tylko ze względu na pieniądze, ale też takie walory jak oferta turystyczna i baza gastronomiczna.