Praca za granicą – pierwsze dwie rzeczy o których z pewnością musisz wiedzieć

Dwa pytania na które bez wątpienia musisz znać odpowiedź zanim pojedziesz za granicę do pracy.

Każdy z nas marzy o lepszej przyszłości, większych zarobkach i zrealizowaniu swoich celów. Jednak nie każdy ma świadomość z czym musi się zmierzyć, gdy już zdecyduje się przekroczyć polską granicę. Oto dwa podstawowe pytania na które z pewnością warto poznać odpowiedzi przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Po pierwsze należy dokładnie sprawdzić firmę jaka oferuje nam pracę. Czy aby na pewno znamy warunki umowy? Bardzo często okazuje się, że jedynie wydaje nam się, że mamy do czynienia z rzetelnymi i sprawdzonymi firmami a wynagrodzenie będzie adekwatne do naszej pracy. Sprawdź czy będziesz miał wypłacane nadgodziny, czy umowa będzie w języku polskim czy zagraniczna. doczytaj również jakie przysługuje Ci ubezpieczanie. Kiedy masz możliwość zerwania umowy? Czy masz wypłacone wynagrodzenie w przypadku gdy firma nie może zagwarantować Ci minimalnej ilości godzin?

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zakwaterowanie. Czy chcemy sami znaleźć mieszkanie czy być może zdecydujemy się na mieszkanie agencyjne? Chcąc wynająć samodzielnie mieszkanie należy wziąć pod uwagę kraj do którego się wybieramy. W przypadku np. Niemiec, wynajęcie mieszkania bez okazania trzymiesięcznych odcinków wypłaty, jest prawie niemożliwe. Jeżeli wybierzmy drugą opcję, powinniśmy dowiedzieć się już wcześniej jakie firma oferuje nam warunki. Być może będzie to zadbane schludne mieszkanie z kilkoma lokatorami. Może okazać się jednak, że firma oferuje jedynie mieszkania hotelowe.
Odpowiedź na te kilka pytań pozwoli Ci pozbyć się w przyszłości wielu rozczarowań i problemów.