Magia roślin

Coraz częściej słyszy się o ziołach oraz roślinach, które są w stanie wspomóc wiele dolegliwości oraz schorzeń. Jednym z nich jest organ wirginisjki, który wspiera chociażby osoby zmagające się z wrzodami, hemoroidami oraz innymi problemami związanymi nie tylko ze skórą, ale również stawami i innymi narządami.

Podstawowe informacje o roślinie

Oczar wirginijski to nic innego, jak krzew, który posiada zarówno zielone, jak i brunatne liście. Jest on bardzo specyficzny ze względu na obecność żółtych kwiatów. Na dzień dzisiejszy roślinę tę można znaleźć nie tylko w jej naturalnym środowisku, czyli Ameryce Północnej, ale również i w innych rejonach świata, w tym także i Polsce. Roślina cieszy się coraz większą popularnością, gdyż w korze oraz liściach znajdują się flawonoidy, garbniki, saponiny, kwas galusowy, kwas elagowy oraz pozostałe cenne składniki. Dzięki nim organ wirginijski działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwłojotokowo, oczyszczająco, ściągająco, odkażająco oraz doskonale sprawdza się w przypadku uszczelniania naczynek włosowatych.

Kiedy korzystać z organu wirginijskiego?

Roślina posiadająca wdzięczną nazwę organ wirginijski jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają przewlekłe stany zapalne skóry, mowa chociażby o egzemie czy łuszczycy. Warto polecić ją wszystkim, którzy mają na swojej skórze wrzody oraz oparzenia.

Roślina odpowiada za zmniejszenie opuchlizny, sprawdza się w przypadku pojawiania się ran, bólu oraz zaczerwienienia skóry. Problem hormonów także może zostać rozwiązany przy jej pomocy, gdyż oczar odpowiada za ściąganie, a do tego wykazuje działanie przeciwzapalne. Dodatkową zaletą jest obkurczanie się naczyń krwionośnych, co sprawia, że opuchlizna także odchodzi w zapomnienie. Roślinę można stosować w trakcie zmagania się z infekcjami jamy ustnej, które wielokrotnie łączą się z zapaleniem błon śluzowych. Krwawienie dziąseł to jeszcze jeden problem, z którym poradzi sobie oczar wirginijski.

Omawiana roślina znajduje zastosowanie także w kosmetykach. Jest to związane z działaniem antybakteryjnym, oczyszczającym i ściągającym. To kosmetyki idealne dla cery naczyniowej oraz takiej na której wielokrotnie pojawiają się różnorodne podrażnienia, zaczerwienienia i wypryski. Dzięki produktom zawierającym oczar można spodziewać się znacznie mniejszej produkcji serum, co sprawia, że są to kosmetyki przeznaczone do cery tłustej oraz cery z zapchanymi porami. To składnik kosmetyków, którego powinny szukać nastolatki zmagający się z trądzikiem, gdyż występujące na skórze wypryski zmniejszają się oraz istnieje mniejsze prawdopodobieństwo na pojawienie się kolejnych.