Jak zmienia się Twoje ciało w czasie ciąży?

Ciąża to czas nie wątpliwej radości oraz oczekiwania, kiedy na świat przyjdzie wyczekiwane oraz ukochane dziecko. Matka odczuwa niemożliwą do opisania miłość już w trakcie pierwszych tygodni ciąży, kiedy jej maleństwo ma dopiero kilka centymetrów. Jakich zmian można się spodziewać w trakcie 9 miesięcy?

40 tygodni zmian

Kiedy kobieta zauważa, że jej miesiączka spóźnia się, a następnie na teście ciążowym widzi dwie kreski oznaczające noszenie pod sercem malutkiej istoty wiąże się to z trudną do opisania radością. Przyszła mama pragnie śpiewać, oznajmić całemu światu, że ma w sobie dziecko oraz cieszyć się radością z wszystkimi osobami, które staną na jej drodze. Czasem ciąża przebiega idealnie, brak jest jakichkolwiek skutków ubocznych, a kiedy dziecko rozwija się prawidłowo ciężko wyobrazić sobie więcej powodów do radości. Jednakże, zdecydowana większość kobiet musi zmagać się z negatywnymi skutkami ubocznymi, które związane są z coraz większej brzuszkiem. W trakcie 9 miesięcy rośnie nie tylko dziecko i co za tym idzie brzuch kobiety. Poszerzają się także biodra, biust zdecydowanie zwiększa swoje gabaryty, a jeśli nie przestrzega się właściwej diety można dodatkowo zauważyć przyrost masy w innych partiach ciała. Oprócz poszerzenia się wspomnianych odcinków zauważa się negatywne zmiany w wyglądzie skóry. Właśnie dlatego warto zaznajomić się z produktem bio oil na rozstępy.

Bio oil na rozstępy – niezbędny kosmetyk w kosmetyczce ciężarnej kobiety

Rozstępy stanowią nieodłączny element ciąży. Tylko nieliczne panie są w stanie donosić ukochane maleństwo i nie zauważyć fioletowych, a następnie białych blizn na skórze. Pojawiają się one przede wszystkim w obrębie całego brzucha, na piersiach oraz biodrach, gdyż to właśnie te obszary ciała zwiększają się najbardziej. Bio oil na rozstępy jest jednak w stanie zapobiegać pojawianiu się tych zmian, a w przypadku ich wystąpienia jest on w stanie znacznie zredukować ich powierzchnię. Regularne stosowanie kosmetyku sprawia, że zmiany skórne, które w pierwszej fazie wyglądają jak fioletowe bądź czerwone pęknięcia, bledną, a w najlepszym wypadku całkowicie znikają. Bio oil na rozstępy powinien być jednak stosowany dwa razy dziennie, konieczne jest jego wmasowywanie w wybrane partie ciała po odbyciu krótkiego prysznica. W tym miejscu warto zdawać sobie sprawę, że kąpiele mimo, iż relaksują całe ciało oraz są przyjemne, nie są wskazane w ciąży. Znacznie lepiej jest się wybrać na basen.