Jak wygląda catering imprezowy? Czego nie może zabraknąć na stołach?

Upraszczajmy sobie życie i cieszmy się z każdej okazji czy wydarzenia. Z tego względu nie warto spędzać kilku dni na przygotowaniu urodzin, gotowaniu, a następnie bezustannym obsługiwaniu gości. Catering imprezowy zajmie się tym za nas. Jak wygląda przykładowe menu?

Jak wygląda catering imprezowy?

Czasy, kiedy każda pani domu spędzała 2 dni na przygotowaniu imprezy urodzinowej, żeby później nie znaleźć ani chwili na siedzenie przy stole czy gawędzenie z rodziną na szczęście odeszły w zapomnienie. To wszystko, dzięki firmom przygotowującym, a następnie dostarczającym jedzenie. Posiłki są serwowane w różnej formie, ale najczęściej stosuje się ciepłe oraz zimne przekąski umieszczane w jednym miejscu. Catering imprezowy sprawia, że urodziny nie kojarzą się dłużej z ciężką pracą, są przyjemne i pozwalają raczyć się pysznymi, oryginalnymi daniami.

Catering imprezowy to słodkie i słone smakołyki dopasowane do gustu domowników oraz ich gości. Jeśli odwiedzający spożywają bezmięsne dania, catering będzie składał się z dań wegetariańskich. Nietolerancja glutenu czy laktozy również zostanie wzięta pod uwagę, aby jadłospis był dostosowany do upodobań i preferencji wszystkich obecnych na imprezie.

Co można zjeść na imprezie urodzinowej?

Przykładowy catering imprezowy składa się z pysznych rulonów z szynki parmeńskiej nadziewanej pomidorami i parmezanem, niewielkich naleśniczków z suszonymi pomidorami rukolą oraz serkiem mascarpone. Roladki z bakłażana i koziego sera cieszą się ogromną popularnością, tak samo, jak roladki z łososia wędzonego, szaszłyki warzywne oraz tartinki. Na imprezie powinny znaleźć się kolorowe sałatki zarówno owocowe, jak i warzywne. Wśród propozycji na gorąco występuje zupa krem wraz z bułeczkami koktajlowymi, mini pizze, grillowane warzywa z dodatkami, mięsa pieczone na grillu.

Catering imprezowy to także słodkie propozycje. Niewielkie, kolorowe babeczki, ciasta, sałatki owocowe, fontanna czekolady oraz kolorowe tarty. Wybór jest ogromny, a to wszystko atrakcyjnie udekorowane, ozdobione i przede wszystkim bardzo pyszne.