Jak przyciemnić włosy naturalnymi metodami?

Większość kobiet nie jest zadowolona z naturalnego koloru swoich włosów, poszukując najlepszej metody trwałej koloryzacji, która nie jest obciążeniem dla kondycji włosa. Farbowanie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym, ingerującym w strukturę włosa, aby pigmenty koloryzacyjne mogły odpowiednio zadziałać, barwiąc włosy. Czy istnieją inne sposoby koloryzacji włosów? Czy naturalne produkty mogą wpłynąć na kolor włosów?

Czy henna jest odpowiednia do włosów?

Przyciemniające właściwości henny znane są od wielu lat. Z powodzeniem wykorzystywana w kosmetyce henna przyciemnia rzęsy i brwi, aby na jakiś czas móc ograniczyć stosowanie kosmetyków kolorowych. Na włosy henna może zadziałać bardzo silnie, zwłaszcza jeżeli włosy wcześniej poddawano rozjaśnianiu. Przed zastosowaniem henny na włosy warto sprawdzić, jaki będzie efekt, nakładając ją na niewielką partię włosów w niewidocznym miejscu.

Naturalne sposoby na wydobycie głębi odcienia włosów

Skuteczne w przyciemnianiu włosów za pomocą naturalnych sposobów są odżywki, których naturalny skład można wzbogacić olejkiem rycynowym. Nałożenie na włosy odżywki lub maski lub olejowanie z dodatkiem olejku rycynowego skutecznie wpływa na przyciemnienie koloru naturalnego, a jednocześnie dba o kondycję włosów, nawilżając je i regenerując. Olejek rycynowy nie powinien być stosowany jako samodzielny preparat na włosy. Doskonałym sposobem na przyciemnienie włosów jest stosowanie płukanek lub dodanie do szamponu, tworząc rzadką wcierkę, naparu z rozmarynu, szałwii, kory dębu, kawy lub łupin orzechów włoskich. Napary skutecznie przyciemniają włosy, zachwycając swoja skutecznością i trwałością efektu, co znacznie lepiej działa niż sposoby na rozjaśnianie włosów naturalnymi metodami. Sposoby na przyciemnienie włosów, są jednocześnie doskonałymi, sprawdzonymi metodami, poprawiającymi stan włosów, dbającymi o ich strukturę, nawilżenie o odżywienie. Lecznicza moc ziół i naturalnych metod na wiele schorzeń znana jest od dawna, warto więc wykorzystać cenne właściwości, dzięki którym koloryzacja może być bezpieczną, skuteczna metodą zmiany wizerunku.