Jak dobrze rozpocząć dzień?

Każdy z nas chciałby aby codziennie towarzyszyły mu zdrowie, energia i dobry nastrój. W praktyce udane i bardzo dobre dni zdarzają nam się jedynie czasami. Możemy jednak uczynić wiele w kierunku poprawy naszego samopoczucia i funkcjonowania.

Aby dany dzień był udany należy zadbać o to odpowiednio wcześniej. Dobrze jest w dniu poprzedzającym ustalić sobie listę zadań. Powinna to być lista jak najbardziej realna, taka która zawiera przede wszystkim zadania dla nas ważne. Ustalając plan dnia powinniśmy pamiętać by zachować odpowiednie proporcje między pracą, relaksem a czasem dla rodziny. Dzień wcześniej powinniśmy także położyć się spać o stosownej porze, tak aby wystarczyło nam czasu na nocną regenerację. Zaraz po przebudzeniu warto włączyć sobie ulubioną muzykę i wykonać kilkuminutową gimnastykę. Dobrym wyjściem jest także poranne bieganie czy spacer z psem. Następnie bierzemy prysznic i przygotowujemy sobie syte i zdrowe śniadanie. Od samego rana należy strać się wprawić siebie w dobry humor. Warto więc pomyśleć o czymś miłym, przytoczyć sobie ulubione złote myśli albo wykonać krótki telefon do bliskiej i lubianej osoby.

Później przychodzi czas na pracę. Tutaj powinniśmy przede wszystkim pamiętać by najpierw wykonywać zadania najtrudniejsze. W ciągu dnia powinniśmy robić krótkie przerwy na regenerację i regularnie spożywać niezbyt obfite posiłki. Po pracy warto zająć się swoimi pasjami albo poświęcić czas bliskim osobom, bo relacje są bardzo ważne i to one przyczyniają się do naszego szczęścia.