Akcesoria kempingowe – ciekawe gadżety do Twojego kampera

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na wczasy spędzone na polu kempingowym. Z pewnością jest to niezastąpiona forma wypoczynku i nie każdy darzy ją sympatią. Jednak ci, którym spodobał się tego typu wypoczynek, mogą śmiało stwierdzić, iż stał się dla nich pewnego rodzaju hobby. W związku z czym, dla takich osób niewystarczające stało się po prostu spędzenie urlopu na kempingu. Szukają oni innowacyjnych rozwiązań, a każde ciekawe akcesoria do kampra stają się must to have. Jakie sprzęty warto zakupić do swojego kampera?

Klimatyzacja do kampera – co warto wybrać?

Wiele sklepów internetowych oferuje szeroki wachlarz najróżniejszych renomowanych, kamperowych marek klimatyzatorów. Wystarczy wymienić takie jak choćby marka Truma czy Dometic. W przypadku, gdy kamper nie posiada jeszcze klimatyzacji, bądź obecna wymaga wymiany, to najwyższy czas, aby to zrobić. Temperatury od kilku la biją rekordy, tak więc podróżowanie w okresie wiosenno-letnim wymaga stosowania klimatyzacji. Pojazdy przy wysokich temperaturach nagrzewają się nadzwyczaj szybko, a podróżowanie w rozgrzanym kamperze nie tylko nie należy do przyjemności, ale może okazać się niebezpieczne. Wyróżnia się klimatyzatory podławkowe i dachowe. Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oba rodzaje klimatyzatorów mają swoje zalety. Te podławkowe mogą zwiększyć stabilność pojazdu w trakcie jazdy, ale zajmują więcej miejsca. Na szczęście możliwe jest umieszczenie ich w takiej przestrzeni, w której nie będą zawadzać użytkownikom przyczepy kempingowej czy kampera. Klimatyzatory dachowe są proste w obsłudze i nie zajmują miejsca we wnętrzu pojazdu, jednak mogą wpłynąć na przesunięcie środka ciężkości.

Kuchenne akcesoria do kamperów

Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek jeść musi, także podczas wczasów kamperem. W związku z tym należy dokładniej przejrzeć się akcesoriom kuchennym niezbędnym w czasie kempingu. Są nimi na przykład bardzo przydatne organizery ze szkła, które ułatwiają przewóz szklanek, kieliszków czy kubków. Warto również zabrać kubki i talerze z nietuczących się materiałów, jednak w przypadku gdy ktoś koniecznie chce zabrać szklane akcesoria, to taki organizer umożliwi odpowiednie zabezpieczenie wszystkich naczyń. Idealnym rozwiązaniem jest organizer wykonany z gumy oraz taca ochronna. Ponadto zakup składanego wiadra Fold Away również jest ciekawym pomysłem. Takie wiadra znajdują mnóstwo zastosowań na kempingach, dlatego warto zaopatrzyć się w co najmniej jedno. Dzięki możliwości składania, można je bez problemu schować i nie martwić się o to, że zajmuje miejsce, gdy nie jest obecnie użytkowane.

Kolejnymi wartymi uwagi akcesoriami kuchennymi są kompleksowe zestawy stołowe. Estetyczne i praktyczne zestawy, które są zachwalane przez wielu klientów, to te wykonane z melaminy, która świetnie sprawdza się w kempingach. Melamina jest odporna na stłuczenia, dlatego nie jest konieczne martwienie się o dodatkowe zabezpieczenia naczyń przed rozpoczęciem podróży. Zazwyczaj jeden taki zestaw zawiera 4 talerze głębokie, 4 talerze płytkie, 4 talerzyki deserowe oraz kubki. Oczywiście jest możliwy osobny zakup poszczególnych elementów, więc kupowanie całej zastawy nie jest obowiązkowe. Duże zestawy są głównie przeznaczone dla rodzin. W przypadku regularnych podróży zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w komplet z melaminy niż za każdym razem dokupywać ceramiczne niż porcelanowe talerze. Melamina ma jeszcze jedną dużą zaletę: jest o wiele lżejsza.

Osoby lubiące grillować powinny nieco bliżej poznać kuchenne akcesoria do kampera, takie jak grille gazowe przeznaczone do stosowania na kempingu. Są nimi zarówno maleńkie piece z dwiema palnikami, które bez trudu można odpalić w dowolnym miejscu, jak i duże grille wyposażone w ruszt, na którym można przygotować obiad dla całej rodziny. Ogromną zaletą grillów gazowych jest brak dymienia, który jest typowy dla węglowych grillów.