Jak zostać hostessą?

Praca hostessy to świetne rozwiązanie dla pań, które jeszcze nie miały okazji nigdzie pracować, studiują lub z innych powodów nie mogą podjąć pracy na etacie. Taka praca dorywcza gwarantuje niezależność finansową a także doświadczenie zawodowe, które można wpisać w CV.

Czym zajmuje się hostessa?

Zajęcie to najczęściej kojarzy się z rozdawaniem ulotek, broszur i gazetek firmowych. Hostessy zachęcają także to skorzystania z próbek produktów. Najczęściej zatrudniane są przez markety, gdzie prowadzą degustacje produktów spożywczych. Dodatkowo, hostessy to świetne wsparcie podczas wszelkich firmowych konferencji czy eventów. Firma zatrudniająca atrakcyjne hostessy, postrzegana jest jako bardziej interesująca oraz reprezentująca wysoki poziom usług. Hostessy zajmują się witaniem gości, wręczaniem im upominków czy też informowaniem o wolnych miejscach siedzących. Nie jest tajemnicą, że fachowa hostessa, o nienagannej prezencji skutecznie może zachęcić do skorzystania z oferty reprezentowanej firmy. Do zadań hostessy należy także rozmowa i zajmowanie gości, dlatego też nie jest to praca dla każdej pani. Skromne, nieśmiałe osoby będą miały problem by odnaleźć się w tego typu pracy.

Jak zostać hostessą?

Praca hostessy skierowana jest przede wszystkim do kobiet młodych, z atrakcyjnym wyglądem. Oprócz nienagannej prezencji, hostessa musi cechować się pewnymi kompetencjami. To zawód dla kobiet uśmiechniętych, łatwo nawiązujących kontakty, odważnych, przebojowych, potrafiących odnaleźć się w każdej sytuacji, nawet tej najbardziej stresującej. Dodatkowo, hostessa musi się ładnie wysławiać, w prosty sposób przekazywać potrzebne informacje. Coraz częściej od hostessy wymaga się także znajomości języków obcych. Nie ma co ukrywać, niemal każda poważna firma, posiada zagranicznych klientów, z którymi hostessa musi bezproblemowo się porozumieć. Język angielski w stopniu komunikatywnym to niezbędne minimum. Praca hostessy to zwykle praca dorywcza. Najczęściej podejmują się jej studentki, gdyż mogą określić dni, w których są dyspozycyjne. Hostessa może liczyć na dość wysokie wynagrodzenie, zwykle wypłacane po każdym dniu pracy.

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z taką pracą, warto poszukać agencji zatrudniającej hostessy. Agencja zadba o zlecenia oraz niezbędne formalności. Daje ona także poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość rozliczenia się z fiskusem. Aby znaleźć agencję hostess wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google: hostessy Warszawa, Gdańsk, Rzeszów. W niemal każdym większym mieście Polski bez problemu znajdziemy agencję dla siebie.