Jak pielęgnować rzęsy?

Każda kobieta chce, aby jej rzęsy były gęste, długie i mocne. Aby osiągnąć to wszystko należy odpowiednio o nie zadbać. Istnieje wiele sposobów i preparatów pozytywnie wpływających na kondycję rzęs. Jak pielęgnować rzęsy? Czym jest Oceanic long 4 lashes? Oraz jakie właściwości posiada?

Ogólna charakterystyka rzęs

Na podstawie licznych badań naukowych stwierdzono, iż przeciętnie na górnej powiece znajduje się 150-200 rzęs, a na dolnej 50-150. Ciekawe jest to, że są one ułożone w dwóch rzędach, co nie jest zauważalne przez ludzkie oko. Włoski na górnej powiece osiągają długość 8-12 mm, natomiast na dolnej powiece – 6-8 minimetrów. Zupełnie naturalnym zjawiskiem jest to, że każdego dnia człowiek traci 1-2 rzęsy. W sytuacji, gdy ilość traconych włosków wzrasta, należy zgłosić się do specjalisty.
Każdego dnia rzęsy są narażane na niepożądane działania. Są one osłabiane w wyniku stosowania tuszu, korzystania z zalotek podwijających włoski, robienia demakijażu, wykonywania zagęszczenia i przedłużenia. Osłabione rzęsy cechują się większą tendencja do wypadania. Warto wiedzieć, iż wypadające włoski rzęs są zastępowane przez nowe co 60-90 dni.

Sposoby na pielęgnację rzęs

Do najbardziej skutecznych i istotnych sposobów pielęgnacji rzęs zaliczane są:
• Stosowanie łagodnego demakijażu rzęs – zbyt intensywne pocieranie włosków znacznie je osłabia. Zaleca się stosowanie preparatu do skóry wrażliwej, nasączenie nim waciku oraz
przyłożenie go do oka i odczekania chwilę, aż tusz się rozpuści.
• Odpowiedni tusz do rzęs – na samum początku należy wykluczyć wodoodporny tusz do rzęs, ponieważ wymaga on intensywnego demakijażu. Warto przed nałożeniem makijażu zadbać o jego bazę.
• Ograniczenie stosowania urządzeń – nie jest zalecane nadużywanie stosowania zalotki czy lokówki do rzęs, ponieważ częste ich stosowanie może doprowadzić do szybszego wypadania słabych włosków.
• Kuracje pielęgnacyjne na rzęsy – używanie raz na kilka tygodni odżywki dedykowanej rzęsom (np. Oceanic Long 4 Lashes) w znacznym stopniu poprawi kondycję rzęs.

Oceanic Long 4 Lashes – czym jest?

Oceanic Long 4 lashes jest serum przyspieszającym wzrost rzęs. Wpływa on na wydłużenie, zagęszczenie i wzmocnienie rzęs oraz widocznie poprawia ich kondycję. W swoim składzie zawiera bimatoprost będący substancją aktywną uważaną za jeden z najbardziej skutecznych związków stymulujących wzrost rzęs. Ponadto zawarty w nim kwas hialuronowy wygładza i nawilża powierzchnię rzęs, a prowitamina b% wnika we włókno włosa poprawiając jego strukturę oraz sprawia, że staje się on mocniejszy, lśniący i bardziej elastyczny. Oceanic Long 4 lashes w swojej recepturze zawiera również alantoine, która zapobiega podrażnieniom oraz zaczerwienieniom.