DIY – różnice między szyciem z dzianiny a szyciem z tkaniny

Szycie to sposób na zarobek i realizowanie pasji do mody i tworzenia strojów. Jednak aby nauka przebiegała bez problemów, trzeba wiedzieć, jak szyć stroje z tkaniny, a co jest potrzebne do uszycia dzianinowych rzeczy. Odpowiednio dobrana maszyna to klucz do sukcesu.

Maszyna do szycia dzianin – jaki wybrać model?

Aby przygotować dobrej jakości stroje, trzeba korzystać z odpowiedniego sprzętu oraz materiałów – w tym celu warto sprawdzić rozbudowaną ofertę, jaką proponuje producent dzianin Łódź to przykład miasta, gdzie można nabyć doskonałe materiały w korzystnej cenie, idealne zarówno na zimę, jak i lato. Wracając jednak do maszyn do szycia, trzeba mieć na uwadze, że dzianina jest wymagającym materiałem, stąd maszyna musi mieć szereg dodatkowych parametrów i właściwości. Przede wszystkim chodzi o rozbudowane właściwości sprawiające, że urządzenie nie zacina się w miejscach, gdzie grubość ulega zmianie. Ważne są także dostępne różne ściegi – najbardziej przydają się ściegi elastyczne, a wśród nich zygzaki, ściegi potrójne oraz stębnowe – bez nich nie można uszyć ubrań dzianinowych. Maszyna do szycia musi mieć regulację docisku stopki oraz możliwość szybkiej zmiany parametrów ściegu (gęstość, szerokość). Trzeba zwrócić uwagę także na wytrzymałość oraz wydajność szczególnie w przypadku, kiedy maszyna będzie używana codziennie przez kilka godzin. Mocna konstrukcja jest bardzo potrzebna w przypadku grubych materiałów, a dzianina na pewno się do nich zalicza.

Maszyna do szycia tkanin – na co zwrócić uwagę?

Tkaniny mają zdecydowanie mniejsze wymagania w porównaniu do dzianiny. Przede wszystkim domowe maszyny do szycia doskonale nadają się do stworzenia gustownych ubrań czy wykonania potrzebnych przeróbek. Jednak maszyna może zostać wyposażona w szereg dodatkowych funkcji ułatwiających pracę. Należy je dopasować do własnych preferencji. Można zdecydować się na zaawansowany model wyposażony w 20 programów ściegowych i 10 stopek – to wersja dla zaawansowanych kwarcowych, które mają spore wymagania. Z kolei nieskomplikowane szycie wymaga kilku podstawowych funkcji oraz bardzo solidnej konstrukcji.